Úvod >

EC POWER

Historie společnosti EC POWER

V Dánsku se začaly používat kogenerační jednotky v roce 1950, proto bylo od té doby nashromážděno spoustu zkušeností v této oblasti. V roce 1996 se skupina dánských inženýrů  rozhodl využít těchto zkušeností a založili specializovanou společnost EC POWER. Jedním z cílů EC POWER je optimálně využít primární energie, aby se pokryly rostoucí požadavky na elektrickou energii efektivně při současném snížení dopadů na životní prostředí. S cílem splnit rostoucí potřeby trhu, EC POWER následně založila dceřinou společnost v Německu.

Dnes je společnost EC POWER jedním z předních evropských výrobců pokročilé technologie mikrokogeneračních jednotek ve výkonové třídě  3 kWe až 80 kWel. Kogenerační jednotky EC Power jsou nyní prodávány ve více než dvaceti evropských zemích.

 

Patenty a ocenění

EC POWER je držitelem mnoha patentů a osvědčení, které potvrzují  inovativního ducha a vysokou kvalitu výrobků naší společnosti. Naše výrobky získaly pečeť kvality od „German Gas and Wateer Board“ (Deutsche Vereinigung des Gas-und Wasserfaches e. V. nebo  DVGW).

Kogenerační  jednotika XRGI ® 15 byla dvakrát jmenována asociací „German Federal Cogeneration Association“  kogenerační jednotkou měsíce (Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung e. V.) a odborného časopisu Energie and Management. V roce 2008 byla dokonce zvolena kogenerační jednotkou roku na německém trhu. Naší XRGI ® 20 byla udělena německá ekologická značka  Modrý Anděl a německý certifikát životní prostředí (German enviromental certificate).

Členové

COGEN Czech